Прогулянка по 411 батареї в Одесі

Прогулянка по 411 батареї в Одесі

Меморіал включає музей, виставку військової техніки, прекрасний парк. Сусідить з цим героїчним місцем храм, який був запланований ще в 2006 році.

411 берегова батарея сьогодні привертає місцевих і туристів. Виставлені експонати військової техніки є не просто муляжі. Вони є повноцінною військовою технікою. На території парку можна побачити рови, які під час війни служили солдатам укриттям. Сьогодні окопи стали трасою для велосипедистів. Кожен куточок меморіалу нагадує про минуле часу. Тільки діти не замислюються про те, чому парк прикрашає військова техніка.

 

Найвидатнішим експонатом виставки можна назвати підводний човен «Малютка». Її розміри ніяк не пояснюють таку назву. Можливо, в воді подібний корабель відрізняється невеликими розмірами, але на суші вражає громіздкістю. Позмагатися з цим експонатом може тільки корабель, який розташовується в іншій частині меморіалу. Сьогодні він став місцем для дитячих забав. За палубі може прогулятися будь-який бажаючий. Звідти відкривається прекрасний вид на парк. Якщо вам пощастить, ви зможете розгледіти близько корабля місцевих білок.

 

На території меморіалу можна побачити різну військову техніку, яку використовували наші солдати під час оборони Одеси. Наприклад, пускові установки ЗРК малої дальності. Вони вражають своєю міццю й сьогодні. Дальність пострілів з такої зброї становить близько 25 кілометрів. Цю відстань можна порівняти з половиною довжини Одеси (разом з прилеглими селищами).

 

На території парку вздовж однієї з алей розташовуються вежі корабельних артилерійських знарядь. Раніше вони могли стріляти зі швидкістю до десяти разів на хвилину. Управляло таким агрегатом дев'ять осіб. Це не дивно, адже дальність польоту 54-кілограмового снаряда становить приблизно 25 км. На 411 батареї варто кілька подібних експонатів. Під кожним з них є табличка з характеристиками і докладним описом. Всі види зброї відрізняються дальністю стрільби, швидкістю, особливостями роботи.

 

На центральній площі парку в ряд розташовані різні артилерійські знаряддя. Серед них можна побачити гармати декількох видів, потужні гаубиці. Тут же вдасться в живу розглянути справжній танк. На ньому не лінується фотографуватися кожен бажаючий. Справжня військова техніка вражає розмірами і захоплює. Але забувати про те, що це залишки бойових дій не можна.

 

Сьогодні 411 батарея - це прекрасний парк з історичними експонатами. Тут все просякнуто духом свободи. Повітря приємний, чистий, розслабляючий. Навесні тут особливо красиво. Природа оживає після тривалої сплячки і все навколо стає неймовірно красивим. По парку часто гуляють мами зі своїми діточками (для них тут знайдуться особливі розваги), дорослі катаються на велосипедах, багато хто приїжджає на пікнік. Тут можна відпочити душею ІТЕЛ, лише згадуючи про минуле неспокійному часу.


Список коментарів порожній


^ Догори