Воздвиженка в Києві - казка посеред міста

Воздвиженка в Києві - казка посеред міста

Як потрапити на Воздвиженку?

Від станції метро Контрактова площа, вирушайте по Верхньому Валу в сторону Хрестовоздвиженської церкви. Саме з неї почнеться ваш огляд Воздвиженки. Побудована в 18 столітті церква і дала сучасну назву кварталу. Інший спосіб прийти сюди: по Андріївському узвозу дійдіть до Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці (за ним знаходиться замок Річарда Левового Серця), пройдіть ще кілька метрів і справа почнеться одна з потрібних вулиць. Взагалі вся Воздвиженка - це чотири вулиці: Воздвиженська, Гончарна, Дігтярна і Кожем'яцька.

 

Чому варто відвідати Воздвиженський вулицю в Києві?

Питання відпадає, як тільки опиняєшся в оточенні акуратних яскравих будинків. Зовні це дуже схоже на стару Голландію або Бельгію. Але атмосфера абсолютно українська. Пояснення криється в історії цих місць.

Вся архітектура покликана відтворити дух старого Подолу. Є теорія, що саме звідси почалося заселення сучасної території Києва в 1 столітті н.е. На території були знайдені монети Римської Імперії, але інші докази поки не виявлені.

Воздвиженка розташована у відомому з часів Київської Русі урочищі Гончарі-Кожум'яки. Згідно з легендою, неподалік жив богатир Микита Кожум'яка. Тут же розташовувалися майстерні ремісників-гончарів, деякі з яких збереглися до 19 століття. У 1811 році відбулась відома пожежа, яка повністю знищила Поділ. Відновлювали район найзаможніші представники купецтва, збудувавши двох і триповерхові особняки. Жителі змінилися, але ритм життя району залишився колишнім - тут було все так само жваво. Ярмарки змінювали одна одну, місцеві і приїжджі купували, продавали, спілкувалися.

В кінці 20 століття для Воздвиженки почалися складні часи. У 1975 році почали виселяти небагатьох мешканців з будинків. Причина - аварійний стан забудов. Вулиці швидко спорожніли, далеко не кожен киянин був готовий ввечері зрізати дорогу через колись елітний район. Зараз в це важко повірити. Воздвиженка в Києві - місце розташування хороших ресторанів, тут приємно прогулюватися, на тлі красивих будівель виходять чудові фотографії.

 

Що подивитися?

Пройдіться через Воздвиженку від Андріївського узвозу до Житнього ринку, найстародавнішому в столиці. Так ви повторите шлях, по якому йшли місцеві жителі кілька століть назад.

Зайдіть в Хрестовоздвиженську церкву. Мало того, що вона дала назву мікрорайону, в ній був хрещений Михайло Булгаков.

Знайдіть на вулиці Дегтярної музей першого народного художника України Григорія світлиця. У цьому культурно-історичному центрі Києва він жив і працював.

 

Воздвиженка - одна з визначних пам'яток країни, про яку неможливо розповісти. Той, хто ходив вулицями, пив каву в кафе, фантазував на тему «як тут було раніше», розуміють, наскільки філігранно вдалося відродити район, зробивши його сучасним, але не позбавивши чарівності минулого.

 

Відмінного настрою і море вражень бажає вам команда Rent.ua.


Список коментарів порожній


^ Догори