Площа Старий Ринок у Львові

Площа Старий Ринок у Львові

Площа Старий Ринок - чарівний дотик до історії

У Львові багато місць з особливою атмосферою: чуєш відлуння минулого, бачиш ознаки постійного розвитку, помічаєш величні і навіть містичні елементи в архітектурі. Прогулянка по Львову - це можливість розслабитися, набратися сил, дізнатися багато нового. Одні залишаться під враженням від ансамблю собору Святого Юри, інші будуть із захопленням розповідати про те, що відкривається з Замкової гори, треті віддадуться спогадам про смачні львівські сирники та чашку ароматної кави. Але для всіх особливим місцем стане площа Ринок. Тут відчуваєш пульс міста, за яким цікаво спостерігати. Хочеться пізнати Львів, стати йому другом.

Історія, що зберігається в бруківці

Львів - одне з найстаріших міст Західної України. Історична центральна площа Львова відома з 14 століття. Тут знаходився ринок, де проходила торгівля між місцевими жителями і караванами, що проходять від Чорного до Балтійського моря. А поселення в цих місцях існувало на два століття раніше. У 1340 році в місто прийшов польський король Казимир Великий, переніс центр разом з площею південніше, в повністю заселений поляками район. Правитель змінив і назву. З тих пір ми знаємо це місце як Старий Ринок. Згодом торгівля на площі припинилася, вона стала історичною пам'яткою.

 

Як дістатися

Перебуваючи в місті, не можна пройти повз площу: цікаві місця так і ваблять, екскурсоводи не забувають про неї. Якщо ви тільки прибули до міста, у Залізничного вокзалу сідаєте на трамвай 1, 10, а біля автовокзалу - на маршрутку 3а. Вони привезуть в центр, а там підкажуть, куди йти.

 

Що можна побачити на площі Ринок

  • Церква Святого Миколи Чудотворця (перша згадка - 1292 г.). Є думка, що храм був усипальницею князів, але переконливих доказів цьому немає. А ось те, що він виконував оборонну функцію і був центром суспільно-політичного життя - факт.
  • Будинок №1. Ратуша. Будівля мерії приваблює не тільки зовнішнім виглядом, але і можливістю піднятися на оглядовий майданчик.
  • Будинок №2. Будинок Бандінеллі 1593 року. Тут жив Роберто Бандінеллі, який відкрив в 1629 році одне з перших поштових відділень Львова.
  • Будинок №4. «Чорна Кам'яниця» - найцінніший пам'ятник міщанського ренесансу. Тепер це власність історичного музею. Будівля виділяється на тлі інших будинків, так що мимо не пройдете.
  • Будинок №6. «Королівський будинок» в 1640 році перейшов у володіння роду Собєських, ставши маєтком майбутнього короля Речі Посполитої Яна III Собеського. Зайдіть в колишні апартаменти монарха і випийте один з найкращих кавових горняток міста.
  • Будинок №10. Палац Любомирських виник на місці двох середньовічних будинків. У 1772 році тут жив губернатор Галичини. Зараз тут розміщені експозиції Музею етнографії та художнього промислу.
  • Будинок №24 з'явився в середині 16 століття. Російський цар Петро I обрав його для проведення аудієнції представників братства Успенської церкви.

 

Ви думаєте, це все, що чекає вас на старовинній площі? Ми не назвали навіть половини пам'яток! У цьому місці не буде нудно дуже довго. На Старому Ринку проходять ярмарки, фестивалі, виставки. Тут завжди жваво, кожен день багатовікова площа різна. Львів зачаровує приїжджих і чимала заслуга в цьому Старого Ринку - місця, де історія відображена в кожній деталі.


Список коментарів порожній


^ Догори