Пам'ятки Канева за один день

Пам'ятки Канева за один день

Кожен українець і весь світ знає, що Україна це мальовнича країна з багатою культурною спадщиною. Тут існують розкішні місця, що здатні відкрити вам цікаві і дещо хвилюючі таємниці. Саме тут, вода, пісок, гори, дерева і кам'яні брили, дивують своєю вродою. 

У цій статті, ми хочемо розповісти вам про чудове місто Канів, в якому легко сховатися від щоденної суєти. Містечко засноване князем Ярославом Мудрим на річці Дніпро. Починається воно з високого правого берега Дніпра і плавно спускається уздовж річки. Містечко досить маленьке, всього лише 26 тис. жителів. Проте, розташований воно в центральній частині України, а тому до нього можно швидко дістатися з Києва. Всього за кілька годин. Тому не дивно, що тут можно зустріти так багато туристів. 

Однією з головних визначних пам'яток є Тарасова гора. Знаменита ця гора тим, що на ній похований талановитий художник, поет і кобзар —Тарас Григорович Шевченко.

Надгробок поета розташовується на величезній горі. Піднявшись на неї, ви побачите Дніпровські кручі. Це дуже романтичне місце, особливо на заході сонця. Стоячи тут розумієш, чому поет хотів бути похований саме в цьому місці. Він мріяв провести старість і померти на цій землі. На жаль, його бажання не збулося в повній мірі. Помер він у Санкт-Петербурзі, де і був похований. І лише через два місяці його перепоховали згідно з його заповітом:

"Як умру, то поховайте

мене на могилі

 серед степу широкого

на Вкраїні милій,

щоб лани широкополі,

і Дніпро, і кручі

було видно, було чути,

як реве ревучий..."

Піднятись на вершину пагорба можно лише сходами, які складаються з безлічі ступенів. Над могилою височить величезний меморіал письменнику. А за його спиною знаходиться відомий музей, який розповідає історію життя талановитої людини. Це не єдиний музей в честь Т.Г. Шевченко, але найбільший. У ньому накопичена різна документація про творчі злети й падіння поета. Тут же знаходяться кімнати для наукових з'їздів і культурних заходів міжнародного рівня.

Недалеко від Тарасової гори є Кам'яне поле. Воно являє собою сквер із скульптурами. Щороку тут з'являється якийсь новий твір від талановитих українців. Ніхто заздалегідь не знає, яка нова скульптура потрапить у цей сквер. Тому це слід побачити на власні очі.

Ще одна визначна пам'ятка — Успенський собор. Саме в Успенському соборі відспівували Тараса Григоровича Шевченка, перед тим як доставити його на Тарасову гору. Це було дивовижне дійство. Замість коней у воза, на якому стояла труна, запряглися люди, які і повезли Шевченка до місця поховання.

Історія цього собору почалась у 1144 році, саме тоді його закінчили будувати. Не зважаючи на його вік, виглядає собор чудово. У храмі є чудовий мозаїчний барельєф над входом, шикарне оздоблення та розпис. Знаходиться він в тихому сквері з захоплюючим видом на місто та річку. Поруч з собором є меморіал, у вигляді матері, що тримає дитину на руках. Він був зроблений в пам'ять про героїв, які загинули в боях за батьківщину. 

Залишилося розповісти вам про останню пам'ятку — "Пам'ятник героям бронепотягу №56".

Побудували цей пам'ятник у 1980 році з нагоди 35-річчя Перемоги. Ідея створення бронепотяга виникла після прем'єри фільма "Фортеця на колесах", який присвятили саме поїзду №56. Цікаво те, що макет побудували в реальну величину. 

Оригінальний бронепотяг був створений 1941 року для оборони центральної частини України. За даними СССР він знищив один "Юнкерс", одинадцять танків, дві бронемашини, п'ять броньованих тягачів, дванадцять мінометів, п'ять протитанкових гармат, дві артилерійських батареї та біля трьох тисяч солдат. 14 квітня 1943 року бронепотяг №56 був нагороджений орденом Червоного Прапора та став єдиною військовою частиною, нагородженою за оборону Києва.

З 2012 року бронепотяг становить частину експозиції Музею військової техніки під відкритим небом.

В Каневі є ще багато чого цікавого. Наприклад, музей декоративного мистецтва, природний заповідник, Покровська церква, історичний музей, а також ГЕС. Вона хоч і не вважається пам'яткою, але побачити її варто.

Містечко Канів — це всього лише маленька частина України. В нашій країні існує безліч казкових місць, які варто подивитися. Подорожуйте, шукайте щось нове, діліться своїми враженнями і приносите радість собі і близьким. Адже рух - це життя. А щоб відпочивати з комфортом, ви можете зняти квартиру або будинок подобово на нашому сайті. 


Список коментарів порожній


^ Догори