Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's

Умань у вересні - хасиди, святкування Рош-ха-Шана і Софіївський парк

Умань у вересні - хасиди, святкування Рош-ха-Шана і Софіївський парк

Перші згадки про це містечко датовані 1 616 роком. За час свого існування він пережив дуже багато всього - його атакували, спалювали майже дощенту, відбудовували і знову захоплювали. В історії це поселення відоме такими сумними подіями як "Уманська різанина" і "Уманський котел

 

Зараз це гарний, невелике містечко з прекрасним  парком "Софіївка" , про який знають далеко за межами території України, а також тут знаходиться культова для жителів Ізраїлю могила Раббі Нахмана, одна з найбільших в Європі синагог і зовсім недавно відкритий комплекс фонтанів "Перлина кохання ".

 

Парк “Софиевка” в Умани

Це дійсно головна визначна пам'ятка Умані, яка виглядає чудово в будь-яку пору року. Але саме восени і навесні у парку з'являється якийсь свій особливий шарм. Якщо ви ще тут не були і думаєте, коли краще влаштувати собі таку екскурсію - почніть з теплих осінніх місяців, кінець вересня - початок жовтня - це ідеальний час для прогулянки по алеях парку.

 

Природа ніжно прощається з літом, погода ще радує теплими днями, а легка позолота з зеленню на листі дерев навіває романтичні думки і якусь приємну смуток ... Гуляючи по Софіївському парку в цю пору року, навіть далекий від мистецтва і творчості людина на пару хвилин відчує себе поетом і художником.

 

Парк побудував в 1796 році Станіслав Потоцький і подарував його на день народження своїй дружині Софії. Звідси і з'явилася назва цього пам'ятника садово-паркового мистецтва.

Про красуні грекині Софії ходить багато чуток і легенд, а ось які з них правда, зараз розібратися вже досить складно. Одне зрозуміло, жінка вона була яскрава, розумна і дуже незвичайна. До її коханцям зараховують Георгія Потьомкіна і деяких інших знатних дворян того часу. Деякі історики стверджують, що вона активно брала участь в шпигунських і політичних іграх. Історія життя гідна пера романіста. І дійсно, деяким ставлять пам'ятники, присвячують вірші та пісні, а ця дама назавжди залишиться в пам'яті як та, заради якої був зведений такий незвичайний парк!

"Софіївка" знаходиться в північній частині міста, на березі річки Кам'янка. Площа парку майже 180 га і щорічно сюди приїжджають близько 500 тисяч чоловік. Погодьтеся, вражає!

 

У парк є три входи, найзручніше заходити або з центрального, або з боку аграрного університету. До речі, з боку університету черги менші і чекати майже не доведеться. Вхід, який поруч з автовокзалом, підійде тим, у кого багато часу і сил, так як він знаходиться на віддалі від основних визначних пам'яток парку.

 

Територією "Софіївки" можна просто прогулятися або ж взяти в оренду велосипед, також, по парку їздить відкритий мікроавтобус, який підвезе тих, хто вже дуже втомився. По водоймах приємно буде покататися на катамарані, човні або гондолі.

 

Все дуже доглянуто, добре обладнане. Встановлені лавочки, альтанки для відпочинку, іноді зустрічаються візки з морозивом і прохолодною водою, але краще перекусом і напоями запастися в магазині - це дешевше і зручніше, та й вибір більший.

 

З розваг, крім прогулянки на різних човнах, тут пропонують поїздки на конях верхи, в кареті або диліжансі. Нещодавно в Софіївці з'явився мотузковий парк - так що, якщо ваші діти занудьгували, можна додати в відпочинок трохи активного проведення часу.

 

Обов'язково не пропустите екскурсію в підземний тунель по річці Ахерон. Тунель невеликий, близько 300 метрів, але після того як ви погуляли серед античних статуй і послухали грецькі легенди, дійсно з'являється відчуття подорожі в загробне царства Аїда.  

 

Гуляти тут можна хоч цілий день і то ви навряд чи встигнете все подивитися. Для того щоб орієнтуватися було легше, якщо ви не хочете користуватися послугами екскурсовода, просто купите на вході карту. На ній зазначені всі основні визначні пам'ятки і маршрути.

 

Основна композиція Софіївки - це самостійні ставки і басейни по руслу Кам'янки. Вони збудовані каскадами і оточені скелями.

 

Вражає і захоплює красивий 14-метровий водоспад, він тут не єдиний, але чому то саме цей запам'ятовується гостям найбільше. До слова, за висотою він не поступається навіть знаменитому Закарпатському Шипоту.

 

Красиво виглядають різні павільйони, безліч давньогрецьких скульптур, колони і арки.

 

Однією з візитних карток парку є бронзовий фонтан "Змія", він знаходиться на середині озера і б'є на висоту 16 метрів. Повна довжина скульптури, якби була можливість розтягнути зміїний вузол - 10,65 м.

 

Ще одним цікавим явищем є гроти. Їх тут кілька, але найбільше враження справляє Грот страху і сумніву. Величезна 300 тонна брила нависає над землею і тримається за все на трьох точках. Навіть не дивлячись на те, що вже знаєш, що її не похитнули три досить серйозних землетрусу, стояти під нею все одно трохи моторошно

 

Штучні нагромадження каменів, англійський парк Арборетум з безліччю екзотичних яскравих кольорів і рослин, красиво вистрижену лабіринт виглядають відмінно, а ще тут можна влаштувати пікнік на травичці і трохи відпочити.

 

Вхід на територію обійдеться в 50 грн. Човен для прогулянки до острова любові і по озеру на півгодини можна орендувати за 100 грн. Парк працює з 9 до 18, але якщо хочеться отримати насолоду від атмосферою повністю - зупиніться Софіївському готелі. Таких готелів тут цілих дві. Ціни від 200 грн за людину, кімната для двох - 350 грн, люкс номер - 550 грн. Повірте, нічна "Софіївка" того вартий!

 

Комплекс фонтанів в Умані

 

Зовсім недавно в парку Шевченка на Осташівський став в Умані відкрили ще й найбільший в центральній Україні комплекс світломузичні фонтанів. Він розташовується на суші і воді і, за даними фахівців, входить в трійку наймасштабніших подібних споруд нашої країни.

 

Називається фонтан "Перлина кохання", його найвища струмінь - 19 метрів, площа водного екрану 200 кв.м, а основний чаші - 450 кв.м.

 

Восени подивитися на світлове та музичне шоу можна з 18:00, основне уявлення розпочнеться о 20:00. У будні дні це просто світло, вода і музика, а в п'ятницю і вихідні гостей міста чекає повноцінне уявлення на водному екрані.

 

Працювати комплекс фонтанів буде по 31 жовтня, так що у вас ще є можливість отримати насолоду від чудовим видовищем.

 

Хасиди в Умані на святкуванні Рош-ха-Шана

 

Навіть якщо ви не є ортодоксальним іудеєм, та й взагалі не маєте до цієї нації і релігії ніякого відношення, подивитися на дію такого масштабу все одно буде цікаво.

 

    У 2018 році всі культові заходи в синагозі і на могилі цадика Нахмана будуть проходити з 9 по 11 вересня. Але перші гості хасиди приїхали в Умань з різних країн світу вже 4-6 числа.

 

Поліція міста до приїзду паломників почала готуватися за пару місяців до Нового року за іудейським календарем. Правоохоронці врахували проблеми і досвід минулих років і сподіваються, що в цьому році все пройде максимально спокійно.

 

Місця проведення, маршрути за якими йтимуть хасиди, обіцяють охороняти ретельніше. Але якщо ви потрапили сюди як раз в цей час, не хвилюйтеся, підійти ближче і подивитися на все дію ви зможете без особливих проблем. В деякі місця може знадобитися пропуск.

Втім, обережність при перебуванні на святі не завадить. У минулі роки не обійшлося без неприємних інцидентів. В результаті вибуху постраждали дорослий паломник і хлопець 13 років, а також, самі хасиди влаштували різанину, в результаті якої в лікарню потрапив один з громадян Ізраїлю.

 

У 2017 році на свято до Умані приїхало більше 30 000 іудеїв більш ніж з 12 країн, в цьому році, за найскромнішими підрахунками, очікується стільки ж, а може і близько 40 тисяч. Ви тільки вдумайтеся - це половина всього населення Умані !!

Дуже хочеться сподіватися, що наші закордонні гості, також врахують досвід минулих років і поставляться до міста і його жителям з належною повагою. Так як після їх останнього відвідування, українці були трохи шоковані тим, у що перетворилася Умань після Рош-ха-Шана.

До речі, якщо вам хочеться просто відвідати могилу Раббі Нахмана з Брацлава, правнука засновника хасидизму Ісраеля Баал Шем Това і одну з найбільших синагог Європи, що вміщає більше 6 000 паломників, то зробити це, звичайно, краще в інший час. Тоді вам ніхто не буде заважати оцінити історичне місце і архітектурний пам'ятник.

 

Як доїхати до Умані і де оселитися 

 

Місто Умань знаходиться в Черкаській області та дістатися в цей населений пункт буде просто і зручно. Сюди ходять потяги і автобуси з  Києва,  Миколаєва, Одеси,  Харкова  та інших міст України.

Якщо вам став цікавий свято іудейського Нового року, то  зняти квартиру в Умані подобово  в ці дні може бути досить складно, якщо не сказати майже неможливо. А ще, це дуже дороге задоволення - близько 300-400 доларів з людини. Набагато простіше зняти квартиру подобово в Вінниці, Кропивницького, Білій Церкві, або орендувати будинок в прилеглому великому селищі і приїхати сюди на один день. З селищ ми дуже рекомендуємо Буки, заодно на  Буцький каньйон  подивіться і на природі відпочинете.

 

Будь-який інший час готелі та місцеві жителі запропонують вам на вибір безліч нерухомості за цілком доступними цінами. Так що, якщо для вас це не питання віри і невгамовного цікавості - не мучте себе і почекайте поки паломники роз'їдуться, а місто приведуть в належний вигляд.

Вдалого Вам подорожі!


Список коментарів порожній


Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's
^ Догори