Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's

Тренди розвитку ринку торговельної нерухомості України в 2020 році

Тренди розвитку ринку торговельної нерухомості України в 2020 році

У століття стрімкого розвитку буквально всіх аспектів життя сучасної людини, індустрія роздрібної торгівлі також змушена підлаштовуватися під нові потреби населення. Вона займає перші місця по швидкості розвитку щодо інших галузей, що свідчить про високий попит на спектр послуг, що надаються. Давайте ж з'ясуємо, яких змін в області торгової нерухомості варто очікувати в 2020 році, і що стане тригером цих змін.

Розвиток зарубіжних і українських мереж

В останні роки, місця на українському ринку активно завойовують не тільки місцеві рітейлери, а й безліч вихідців з найближчих до України країн. Такими є і Польські LLP, які активно розвивають і популяризують продукцію брендів Reserved, Mohito, Cropp, SinSay і House серед жителів нашої країни, і турецька мережа LC Waikiki. Перші ж місця за популярністю серед українських операторів впевнено тримають бренд модного одягу Vovk, компанія Interop Ukraine і відома мережа супермаркетів Сільпо, що займає лідируючі позиції серед орендарів площ ТЦ.

До такого стрибка активності серед різних ритейл-операторів призвело, в першу чергу, збільшення обороту коштів серед населення і збільшення загальних доходів.

За рахунок цього, багато брендів, наприклад Varus і Eva, які належать українському бізнесмену Руслану Шостаку, в рази збільшили товарообіг, зміцнили становище серед інших брендів і відкрили більше 10 нових магазинів. І це не єдиний приклад, а лише мала частина тих компаній, значно вище піднялися по сходах розвитку за 2019 рік.

Поповнення рядів зарубіжних операторів

Незважаючи на завоювання площ ТЦ вже вкоріненими ритейл-компаніями, нові закордонні бренди продовжують з'являтися в Україні, також демонструючи свою здатність до конкуренції. Так, наприклад, в 2018 році в Україні з'явилися нові бренди зі Швеції, Іспанії, Японії та Туреччини і, презентувавши бренди H&M, Koton, De Facto, Zara Home та Usupso, відразу отримали схвалення наших покупців. В 2019 ж, міжнародний оператор Decathlon відкрив пару нових магазинів товарів з Франції в столиці.

Любителі недорогої, але якісної фурнітури від IKEA можуть починати радіти, адже вже скоро, в середині 2020, очікується поява даного всесвітньо відомого бренду на території нашої країни. Якщо ж все пройде гладко, то в майбутньому, можливо, і інші великі представники галузі з'являться на ринку України.

Недостатні площі для торгівлі

Незважаючи на позитивні перспективи зростання різних компаній на ринку, очікування ідеальних умов розбиваються об дефіцит торгових площ у великих ТРЦ країни. Оскільки все більше рітейлерів відкривають свої магазини по всій Україні, вже побудованих торгово-розважальних центрів критично не вистачає. Така ситуація обумовлена ​​тим, що в кожному з ТРЦ прописаний довгий список очікування. Дана обставина просто не дозволяє новачкам на українському ринку зайняти місце під сонцем, адже давно вкорінені компанії просто так не віддадуть насиджене місце, яке приносить непогані доходи.

Девелоперська фірма Arricano вже в 2019 році заявила, що всі 4 великих ТРЦ України, якими вона володіє, на 99,9% використовували ресурс вільних площ. ТЦ Піраміда і Alladin, що є власністю інвестиційної компанії Dragon Capital, також показали 0 і 1% вакантного простору на своїй території, відповідно.

Найбільш гостро дана проблема помітна в регіонах України, адже там вже кілька років не з'являлися нові ТРЦ, а з ними не з'являлася і нова площа для здійснення торгівлі. Проте, плани на 2020 року, особливо в столиці, досить райдужні, адже планується розширення наявних і будівництво нових ТРЦ, що може докорінно змінити стан справ.

Зростання оренди і супутні труднощі

Побачивши відмінну можливість, що виникла на тлі підвищення попиту на торговельну нерухомість, девелопери на українському ринку почали активне підвищення цін за оренду площ. Розглядаючи найбільші і найпопулярніші ТРЦ України, можна помітити підвищення орендної плати майже на чверть. Дана обставина стала сильним ударом по деяким компаніям, адже керуючі агентства тепер можуть диктувати свої правила, а нездатних платити за новим тарифом, або незгодних з ними — швидко замінювати ново прибулими, готовими до співпраці партнерами.

У 2020 році, в Одесі, Львові та Дніпрі варто очікувати продовження зростання цін на оренду торгових площ, як і в інших містах-мільйонниках. Столиця ж стане сприятливим куточком для нових компаній, адже тут планується будівництво нових ТЦ, що значно підвищить пропозицію. Варто очікувати зміцнення середнього рівня орендних ставок, чим можна вигідно скористатися.

Активний розвиток девелопменту

За минулий рік, в користування було введено 2 великих ТРЦ, Blockbuster Mall і River Mall, загальною площею понад 150 тис. Кв. м, а також, кілька дрібніших ТЦ. Разом вони принесли понад 300 тис. Кв. м свіжої торгової площі, яка стане відмінним місцем для розвитку нових компаній і зміцнення позицій вже існуючих. В найближчі ж пару років, планується ще більше зростання пропозиції, адже передбачається старт нових масштабних об'єктів.

Якщо вірити твердженням девелоперських компаній, в 2020-21 році ринок торговельної нерухомості України може вийти на абсолютно новий рівень, поповнивши площі для створення нових торгових точок більш ніж 700 тис. Кв. м ТЦ і ТРЦ. Найбільші простори зможуть запропонувати ТРЦ Respublika, Ocean Mall, Retroville і Rive Gauche, додавши до загальних просторів для торгівлі в столиці понад 350 тис. Кв. м. Фаворитами ж в регіонах стануть ТРЦ Нікольський і Alexander Plaza, що плануються до будівництва в Харкові і Запоріжжі, відповідно.

Головним же козирем нових ТРЦ стануть популярні в наш час фуд-корти і розважальні залів. Дані об'єкти зможуть залучити більше аудиторії різного віку, збільшивши доходи і ще більше прискоривши розвиток ринку.

Посилення боротьби за клієнтів

Оскільки зростання обороту коштів серед населення збільшується не настільки швидко, як розвивається індустрія, неминучим стане черговий перерозподіл клієнтів серед нових ТРЦ. Девелопери знову зіткнуться з проблемою залучення і збереження клієнтів саме на своїх ділянках впливу. Це ж, у свою чергу, призведе до збільшення необхідних витрат на маркетингові послуги і просування вже знайомих брендів з більшою ретельністю. Тенденція популярності Фуд-кортів і розважальних зон, яка простежується не тільки в Україні, але і країнах по всьому світу, стане відмінною підмогою до розвитку і збільшення потоку задоволених клієнтів.

Реконцепція застарілих Торгових центрів

З ростом кількості нових ТРЦ, що володіють рядом переваг перед старими центрами, популярність останніх невблаганно знижується, зменшуючи доходи, роблячи об'єкти менш рентабельними. Щоб уникнути цієї тенденції, рітейлерам доведеться вкласти значні сили і засоби в оновлення даних об'єктів.

Реконцепція старих ТРЦ може, як показав досвід Dragon Capital і оновлення центрів Piramida і Alladin, може значно збільшити приплив відвідувачів. Також, оновленням може похвалитися Вінницький Sky Park, а в 2020 вже планується будівництво нової черги ТЦ Piramida. Дана обставина приверне нових розважальних операторів, зробивши ТЦ ще більш популярним серед населення, створивши відмінний фуд-корт.

Повну реконцепцію переніс і колись відомий Караван, перетворившись в outlet store. Відразу за ним йде і ТРЦ Dream Town, що повністю міняє концепцію для відповідності реаліям сучасності. У найближчі роки все старі ТЦ будуть змушені підлаштуватися і змінитися відповідно до нових вимог. Ті ж, хто не зумів пристосуватися — будуть змушені покинути ринок.


Список коментарів порожній


Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's
^ Догори