Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's

Оренда квартири довгостроково. Необхідні документи від власника

Оренда квартири довгостроково. Необхідні документи від власника

Отже, Ви - студент або молодий сім'янин, простий мандрівник, який має намір жити в країні тривалий час або ж просто потребуєте квартирі в іншому районі міста. З чого почати вибір квартири?

Для початку, варто визначитися з бажаним типом житла. Квартири на будь-який смак сьогодні можна знайти буквально на кожному кроці. Проте, не всі з них здають їх прямі власники, адже заробити на нічого не підозрюючих орендодавців хоче багато хто.

Не виключено, що обрана Вами квартира вже пройшла через кілька ланок ланцюга так званої "суборенди". Це означає, що квартира вже була здана в оренду якомусь громадянину, який в свою чергу вирішив підзаробити і здати її повторно, представившись першим і одноосібним власником.

Щоб уникнути випадку, коли ви вже взяли квартиру в оренду, а на наступний день в неї раптом заявився справжній власник і "виставив" Вас за двері, необхідно перевірити всі документи з наступного списку.

  1. Документи на право власності. Якщо квартира належить іншій людині, то аферист швидше за все почне переконувати Вас, що "привезе документи пізніше, як тільки Ви оплатите оренду". Також, право власності можна перевірити самостійно, скориставшись Інформаційної довідкою з Державного реєстру прав на нерухоме майно, яку можна окремо замовити через сайт (іноді інформація по необхідної квартирі може бути відсутня в реєстрі).
  2. ІПН, а також паспорт власника і орендодавця приміщення.
  3. Якщо у квартири не один власник (а, скажімо, ціла сім'я), то необхідно письмове підтвердження і згоду на здачу приміщення в оренду кожного члена сім'ї.
  4. Якщо в квартирі, що здається в оренду, прописана дитина, то знадобиться і дозвіл від опікунської ради.
  5. Перевірити, чи не здається квартира на даний момент іншій людині. Зазвичай такі договори завіряються нотаріально, але іноді можна обійтися і письмовим договором. В останньому випадку можна лише повірити орендодавцю "на-слово", адже перевірити наявність такого орендаря часто неможливо.

Отримавши всі необхідні документи, зробіть копії, на випадок, якщо власник все таки виявиться несправжнім. Також, тепер можна приступати до перевірки квартири на предмет дрібних недоліків, про які варто згадати в договорі оренди, щоб в майбутньому не виступити в якості винного за трубу, що протікає або ж подряпини на побутовій техніці.

Про всяк випадок нагадаємо, що необхідно уважно ознайомитися з договором оренди, прочитати все рядки дрібним шрифтом, убезпечивши себе від неприємних ситуацій.

Бажаємо Вам успіху в пошуку і оренді житла, та нехай всі неприємні моменти цієї нелегкої справи обійдуть Вас стороною!


Список коментарів порожній


Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's
^ Догори