Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's

Види шахрайства при виборі квартири. Як не потрапити в руки аферистів

Види шахрайства при виборі квартири. Як не потрапити в руки аферистів

У сьогоднішньому світі, що змінюється з неймовірною швидкістю, багатьом з нас доводилося або доведеться мати справу з купівлею, продажем або орендою житлоплощі. Не має значення, ви людина, яка вирішила продати власну квартиру або ж здати її в оренду, або ж виступаєте в ролі представника зворотного боку, будучи покупцем. В обох випадках Ви можете стати жертвою нечесних громадян, які вирішили нажитися на незнанні інших.

У статті ми розберемо, які ж є види махінацій і шахрайства з квартирами і як уникнути обману з боку нібито власника, або орендодавця.

Оскільки махінації можуть проводитися як шляхом підробки документів, так і користуючись неуважністю і недосвідченістю покупця або орендаря, видів їх безліч. Ми ж розберемо найбільш основні і ходові схеми шахраїв, щоб уберегти Вас від небажаних проблем.

Вибір квартири для оренди

Насамперед, розглянемо схему, коли на сайті оголошень виставляється квартира. Ціна її приваблює з першого погляду, потенційний орендар вирішує, що угода варта свічок і переказує кошти на рахунок "власника". Прийом розрахований на мандрівників, які орендують житло на кілька днів в іншому місті або країні. На ділі, така квартира реально існує, але знаходиться не, скажімо, в Києві, по вулиці Пушкіна, а в Польщі. Уникнути подібного шахрайства можна використовуючи пошук по картинкам в Google. Навіть продемонстровані копії документів у вигляді фотографій в Telegram або Viber можуть бути просто зміненими в графічних редакторах, не варто довіряти тільки їм. Також, рекомендуємо орендувати квартири лише на перевірених сайтах і ресурсах, що спеціалізуються на даній тематиці і дають гарантію якості.

Ще однією схемою шахраїв, які здають квартири, є так звана "суборенда". Про це явище ми вже згадували в одній з попередніх статей. Суть шахрайства полягає в тому, що хтось орендує квартиру, а потім, користуючись відсутністю власника (відрядження, тривала подорож і т.д) здає квартиру комусь ще, видаючи себе за реального власника. По приїзду ж справжнього власника, невдалий орендар просто втрачає гроші і місце проживання. Уникнути цієї схеми можна, перевіряючи документи, про які ми згадували в статті про оренду квартири.

Вибір квартири для покупки

Наступні схеми, які ми розглянемо, стосуються вже продажу квартири. Їх також безліч, ми ж поговоримо про найпоширеніші.

Першою з них є продаж квартири "нібито померлого" родича. В такому випадку необхідно з подвійною ретельністю перевірять всі документи, адже в наші дні підробку розпізнати досить складно, а їх якість часом не поступається оригіналам. В іншому ж випадку, купивши таку квартиру, яка була всього лише здана в оренду шахраєві, можна зустріти справжнього власника, який воскрес, щоб нанести візит в свою квартиру.

Наступною схемою, що використовується шахраями, виступає продаж квартир в новобудовах. Якийсь, нікому невідомий забудовник, що зважився на будівництво цілого житлового комплексу, пропонує неймовірно низькі ціни на квартири. Багато людей ведуться на це, укладаючи "липові" договори, вносячи передоплати і внески, щоб першими отримати квартиру в новому будинку. Зазвичай, такі забудовники можуть виконати будівництво навіть не цілого будинку, а лише його половини, віддавши квартири в експлуатацію.

При цьому, половина будинку залишиться лише скелетом, не будучи закінчена, а та половина, яку все-таки віддали в експлуатацію, швидше за все, буде регулярно терпіти відключення електрики і водопостачання, адже побудована незаконно. В цей же час, "чесний забудовник" ретирується з отриманими грошима громадян, які сподіваються на завершення будівництва, а останні часто не можуть навіть повернути свої внески через суд, адже договори укладені невірно. Уберегти себе від даної афери можна, якщо забудовник є офіційно зареєстрованим в міському управлінні.

Як Ви бачите, видів шахрайства в наш час величезна кількість, але від кожного з них можна вберегтися, будучи досить уважним і обачним.

Бажаємо Вам успішної оренди і покупки житла, адже тепер, керуючись нашими порадами, Ви точно знаєте на що звернути увагу!


Список коментарів порожній


Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's
^ Догори