Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's

Продаж квартири. Необхідні документи і підводні камені

Продаж квартири. Необхідні документи і підводні камені

Продаж квартири у великому мегаполісі є як головним болем для власника, так і способом підзаробити, щоб придбати більш комфортну для нього житлоплощу.  Сьогодні ми постараємося розібратись, як же найбільш вигідно продати свою квартиру, які документи для цього необхідні і з'ясуємо, чи потрібна Вам допомога фахівців?

Вартість 

Перш за все, варто пам'ятати: занадто низька або завищена ціна може відлякати потенційних покупців.  У першому випадку викличе підозру, а в другому - просто не зможе конкурувати з подібними пропозиціями.

Визначити ціну на квартиру допоможуть ріелторські фірми, яких з кожним роком стає все більше.  Проте, зручність в даному питанні може вартувати Вам до 3, а то і 5% з продажу квартири. Чи варто переплатити за економію часу - вирішувати тільки Вам.

Розглянемо варіант продажу квартири своїми силами.  Визначитися з ціною дозволять численні сервіси, які, орієнтуючись на задані дані, визначають середню ціну серед подібних пропозицій. Проте, виставити ціну можна і самому, проаналізувавши ринок, оцінивши стан і місце розташування квартири. Важливу роль зіграє і близькість до об'єктів культури, паркам і розвиток інфраструктури в районі.

Документи

Визначившись з ціною, пора підготувати необхідні документи.  Обов'язково підготуйте оригінали документів і перевірте дати, кожен з них повинен бути дійсний.  У списку нижче перераховані всі необхідні папери.

 • Документи на право власності.
 • Паспорт власника квартири.  У разі, якщо власників кілька - паспорт кожного з них.
 • ІПН всіх власників, навіть неповнолітніх.
 • Документи про сімейний стан: свідоцтво шлюбу, розірвання шлюбу або ж смерті одного з партнерів.
 • Якщо за адресою квартири зареєстрована дитина, то необхідно також отримати дозвіл від органів опіки та підтвердження про виконання даного рішення, а також, підготувати свідоцтво про народження дитини.

 Після виконання даних дій і зустрічі з покупцем, необхідно переходити до підписання попереднього договору про купівлю-продаж у нотаріуса.  Даний договір необхідний, щоб закріпити основні моменти угоди, такі як:

 • Остаточна сума в національній валюті
 • Штрафи за розірвання угоди
 • Термін виселення колишніх власників

 Протягом обумовленого в попередньому договорі часу, сторони зв'язуються для укладення основного договору.

 Також, в попередньому договорі необхідно вказати деякі деталі:

 • Термін підписання основного договору
 • Сума завдатку (зазвичай коливається в межах 1-5% від загальної суми. Також, продавець може сам виставляти фіксовану суму завдатку), а в разі розірвання договору - сума повернення.  У разі розірвання договору покупцем - завдаток залишається у продавця, а в разі розірвання продавцем - останній (найчастіше) зобов'язаний виплатити подвійну суму завдатку.
 • Терміни передачі і суму за квартиру в національній валюті.

Після всіх цих дій, обидві сторони зустрічаються у нотаріуса і укладають офіційний договір, перевіривши правильність всіх пунктів в чернетці самого нотаріуса.  Зазвичай, передача коштів здійснюється перед підписанням договору, але іноді може здійснюватися і після.

Варто відзначити, передача коштів може здійснюватися як готівкою, так і за безготівковим розрахунком.  Оплата готівкою, в свою чергу, може здійснюватися лише в разі, коли загальна сума не перевищує 50 тис. Грн.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам успішно продати квартиру, отримавши від угоди тільки вигоду.


Список коментарів порожній


Letyshops [lifetime] INT
ITVDN Many GEO's
^ Догори