Продаж квартири. Необхідні документи і підводні камені
Продаж квартири у великому мегаполісі є як головним болем для власника, так і способом підзаробити, щоб придбати більш комфортну для нього житлоплощу. Сьогодні ми постараємося розібратись, як же найбільш вигідно продати свою квартиру, які документи для цього необхідні і з'ясуємо, чи потрібна Вам допомога фахівців?
Вартість
Перш за все, варто пам'ятати: занадто низька або завищена ціна може відлякати потенційних покупців. У першому випадку викличе підозру, а в другому - просто не зможе конкурувати з подібними пропозиціями.
Визначити ціну на квартиру допоможуть ріелторські фірми, яких з кожним роком стає все більше. Проте, зручність в даному питанні може вартувати Вам до 3, а то і 5% з продажу квартири. Чи варто переплатити за економію часу - вирішувати тільки Вам.
Розглянемо варіант продажу квартири своїми силами. Визначитися з ціною дозволять численні сервіси, які, орієнтуючись на задані дані, визначають середню ціну серед подібних пропозицій. Проте, виставити ціну можна і самому, проаналізувавши ринок, оцінивши стан і місце розташування квартири. Важливу роль зіграє і близькість до об'єктів культури, паркам і розвиток інфраструктури в районі.
Документи
Визначившись з ціною, пора підготувати необхідні документи. Обов'язково підготуйте оригінали документів і перевірте дати, кожен з них повинен бути дійсний. У списку нижче перераховані всі необхідні папери.
- Документи на право власності.
- Паспорт власника квартири. У разі, якщо власників кілька - паспорт кожного з них.
- ІПН всіх власників, навіть неповнолітніх.
- Документи про сімейний стан: свідоцтво шлюбу, розірвання шлюбу або ж смерті одного з партнерів.
- Якщо за адресою квартири зареєстрована дитина, то необхідно також отримати дозвіл від органів опіки та підтвердження про виконання даного рішення, а також, підготувати свідоцтво про народження дитини.
Після виконання даних дій і зустрічі з покупцем, необхідно переходити до підписання попереднього договору про купівлю-продаж у нотаріуса. Даний договір необхідний, щоб закріпити основні моменти угоди, такі як:
- Остаточна сума в національній валюті
- Штрафи за розірвання угоди
- Термін виселення колишніх власників
Протягом обумовленого в попередньому договорі часу, сторони зв'язуються для укладення основного договору.
Також, в попередньому договорі необхідно вказати деякі деталі:
- Термін підписання основного договору
- Сума завдатку (зазвичай коливається в межах 1-5% від загальної суми. Також, продавець може сам виставляти фіксовану суму завдатку), а в разі розірвання договору - сума повернення. У разі розірвання договору покупцем - завдаток залишається у продавця, а в разі розірвання продавцем - останній (найчастіше) зобов'язаний виплатити подвійну суму завдатку.
- Терміни передачі і суму за квартиру в національній валюті.
Після всіх цих дій, обидві сторони зустрічаються у нотаріуса і укладають офіційний договір, перевіривши правильність всіх пунктів в чернетці самого нотаріуса. Зазвичай, передача коштів здійснюється перед підписанням договору, але іноді може здійснюватися і після.
Варто відзначити, передача коштів може здійснюватися як готівкою, так і за безготівковим розрахунком. Оплата готівкою, в свою чергу, може здійснюватися лише в разі, коли загальна сума не перевищує 50 тис. Грн.
Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам успішно продати квартиру, отримавши від угоди тільки вигоду.
Список коментарів порожній